Medikal Sektörü

Cihaz Satışı ve Pazarlama
Satış öncesinde yapılan pazarlama aktiviteleri programa girilebilir. Teklif ve sipariş işlemleri de rahatlıkla takip edilebilir. Teklifler genelde medikal firmalarda cihaz satışı, yedek parça ve bakım onarım teklifleri olarak kategorilere ayrılabilir. Kategorilere ayrılan teklifler daha sonra sonuçlarına göre raporlanarak analiz edilebilir. Kabul edilen teklifler tek tuşla siparişe çevrilebilir ve siparişin sevkiyat aşamaları takip edilebilir.
Yedek Parça
Yapılan bakım ve onarımların ardından oluşacak yedek parça gereksinimleri şirket içerisinde satın alma talebi oluşturulabilir. Oluşturulan talepten sonra satın alma işlemi ve gerekirse tedarikçiden sipariş talebi yapılır. Siparişin sevkiyat durumu takip edilebilir. Ayrıca servis departmanında değiştirilen parçalar ve müşteriden alınan garantili parçaların detaylı olarak takibi yapılabilir.
Servis İşlemleri
Açılan müşteri kartlarının ardından servis departmanı için cihazların bilgileri de önem arz etmektedir. Cihazın marka, model, seri numara, üretim tarihi, satış tarihi gibi bilgileri cihaz kartı olarak tanımlanabilir. Ardından müşteriye verilen servis işlemi açılan cihaz kartı seçilerek rahatlıkla takip edilebilir. Bunun yanında gelen servis talepleri rahatlıkla açılarak ekip takip ekranı ile ekiplere yönlendirilebilir.
Bakım Sözleşmeleri
Medikal sektörünün olmazsa olmazlarından olan bakım sözleşmeleri rahatlıkla takip edilebilir. Açılan bakım sözleşmeleri başlangıç ve bitiş tarihi ile birlikte sözleşmeye dahil olan cihaz, cihaza uygulanacak olan periyodik bakım tarihleri girilebilir. Girilen bakım tarihleri gelmeden sizi uyaracaktır. Ayrıca sözleşme tarihi bitmeden sizi uyaracaktır.
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp