Teknik Servis Programı

servis-takip-sistemi

Teknik Servis Programı nedir?

Teknik Servis yönetiminde Teknik Servis Programının önemi nedir?

Teknik Servis hakkındaki soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Teknik Servis Programı Nedir?

Teknik Servis programının ne olduğu ne işe yaradığını anlatmadan önce firmalar için öneminden bahsedelim. Özellikle satış sonrasında servis hizmeti veren firmaların müşteri memnuniyetini sağlaması, satış sonrasında oluşabilecek servis hizmetlerini kontrol altına alarak müşteri memnuniyetini artırması ileriye dönük olası satışların artmasına ve firmaya olan güvenin sağlıklı yönde oluşmasına destek vermektedir.

Şirketler servis yönetimini yaparken günümüz şartlarında elbette teknolojiden oldukça faydalanmaktadır. Yazılımsal ve donanımsal olarak servis personeline gerekli destek sağlanarak servis hizmetlerinin kontrol altında ve sağlıklı şekilde ilerlenmesi sağlanabilmektedir. Bu durumda yazılım bu işin önemli bir ayağını oluşturmaktadır. İyi ve Kolay Kullanıma Sahip Teknik Servis Programı şirketlerin işini oldukça kolaylaştırmaktadır. Peki bu özelliklere sahip olan Teknik Servis Yazılımları nasıl olmalıdır?

Günümüzde teknik servis programları çalışma şekline göre farklılıklar göstermektedir. Online Teknik Servis ProgramıMasaüstü Teknik Servis ProgramıMobil Saha Servis Uygulaması olarak farklı çalışma şekline sahip teknik servis programları mevcuttur.

 

İyi bir teknik servis programında olması gereken özellikler kısaca şu şekilde belirtilebilir. Öncelikle kullanımı kolay, esnek, geliştirilebilir, online olarak erişilebilir, raporlanabilir olmalıdır. Saha personelinin rahat kullanması için kullanımı kolay olmalı, kullanıcı menüler arasında kaybolmamalıdır. Her firmanın çalışma şekline görsel ve yazılımsal olarak uyum sağlayabilmelidir. Geliştirilebilir olmalıdır. Şirket teknik servis programı aldığında yazılımsal olarak geliştirilebilir ve güncelleştirilebilir olduğunu bilmeli. Yatırımını ona göre yapmalı. Bunun yanında online olarak her konumdan erişebilme ve girilen bilgiler doğrultusunda raporlayabilme bir diğer özellik olarak belirtilebilir.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp